پشتیبانی
Go to D-Link Global همه محصولات

Super Wi-Fi چیست ؟

۱۵ آذر ۱۳۹۵

Super Wi-Fi  چیست ؟

استاندارد IEEE 802.11af با نام های White-Fi یا Super Wi-Fi نیز شناخته می شود که از فرکانس های تلویزیونی بین 54 تا 790 مگاهرتز بهره برده و بیشترین محدوده را نسبت به هر استاندارد Wi-Fi دیگری تحت پوشش خود قرار می دهد.


این پروتکل از طیف‌های تلویزیونی استفاده نشده‌ای  ( باند های UHF و VHF ) موسوم به فضای سفید یا White Space برای انتقال اطلاعات استفاده می‌کند. به همین دلیل لقب این فناوری White-Fi نیز عنوان شده است.

حداکثرسرعت انتقال اطلاعات با در نظرگرفتن عرض باند کانال 8 مگاهرتز ، حدود 35.6 Mbps برای یک جریان ارسال داده می باشد که با بهره گیری از تکنولوژی MIMO ( حداکثر تا 4 جریان ارسال داده ) و قابلیت ترکیب کردن حداکثر تا 4 کانال ، می توان به سرعت 568.9 Mbps دست یافت.

aaaaaaaa

در همین راستا دو غول بزرگ دنیای فناوری دست‌ به‌ دست هم داده‌اند تا فناوری وای‌فای را دستخوش تغییراتی بزرگ کنند، و با توافق انجام شده قرار است تا پروژه سوپر وای‌فای با همکاری مایکروسافت و دی لینک کلید بخورد. هدف مایکروسافت از این همکاری دسترسی تمام افراد جهان به اینترنت با استفاده از سی سال تجربه ی این شرکت و کمک به توسعه ی سوپر وای فای در مناطق توسعه نیافته ذکر شده است.

مطابق گزارش‌های منتشره شده بر اساس این همکاری در نخستین گام قرار است تا دو شرکت دی لینک و مایکروسافت اقدام به راه‌اندازی شبکه‌های سوپر وای‌فای در کشور آمریکا بنمایند. همچنین گفته می‌شود که این طرح پس از پوشش مناطق موردنظر در ایالات متحده، در کشورهای دیگر نیز شروع به کار خواهد کرد. ( منبع : www.itna.ir )